Przejdź do głównej zawartości

Noc Bibliotek 2017

Jak co roku dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Biblioteka Szkolna i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej połączyły siły by w tą jedną noc w roku zabrać swoich czytelników w niezwykłą podróż i pokazać bibliotekę z zupełnie innej strony. Tym razem jednak "noc" potraktowaliśmy mało dosłownie bo nasze bibliotekarki zorganizowały promocję czytelnictwa podczas pikniku z okazji Dania Dziecka. Tak się złożyło, że w tym samym czasie w naszej gminie odbywały się imprezy plenerowe dla najmłodszych. Zaplanowane na "Noc bibliotek" atrakcje pod hasłem "Wyspa skarbów" sprytnie wkomponowałyśmy w obchody gminnego dnia dziecka. Zapewniło to nie tylko dużo większą frekwencje ale też odpowiednią promocję naszych bibliotek. Zainteresowanie zabawą w "poszukiwania" ukrytych tytułów książek oraz odgadywanie egzotycznych smaków przeszło nasze oczekiwania. Dzieci tak chętnie brały udział w zaplanowanych atrakcjach, że zabrakło przygotowanych medali i słodkich nagród. Zwróciliśmy na siebie uwagę dzieci nie tylko za sprawą zabaw ale także ciekawej scenografia i  rekwizytów. Mam nadzieję, że tegoroczna akcja przyczyni się do powiększania grona naszych czytelników. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Tuczyńskiej - prowadzącej bibliotekę szkoły podstawowej za pomoc w organizacji "Nocy bibliotek", zaangażowanie i niesłabnący entuzjazm (oraz fantastyczne "pirackie"rekwizyty).









Popularne posty z tego bloga

Nowe godziny otwarcia bibliotek!

W roku 2018 biblioteki będą otwarte dla czytelników dłużej. Najważniejsza zmiana dotyczy Wtorku. W ten dzień  Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej pracuje od 9:00 do 17:00.  Zapraszamy do naszych placówek o nowych porach!  

W Świecie Słowian

W niesamowitej prezentacji ubioru, narzędzi, naczyń, biżuterii oraz broni właściwych dla plemienia Dziadoszan uczestniczyły dzieci z Gminnego Przedszkola Kraina Marzeń oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaczowie. Starsze grupy przedszkolaków były pod ogromnym wrażeniem prezentowanych skarbów - bo tak można nazwać broń i stroje, które pasjonaci historii z grup rekonstrukcyjnych wykonują własnoręcznie. Pan Emilian Świeboda wraz z bratem Przemysławem w sposób bardzo przystępny opowiedzieli dzieciom o zwyczajach i życiu codziennym Słowian sprzed niemal 1000 lat.  Prezentacja rozpoczęła się od wyjaśnienia dzieciom, jak wygląda praca archeologa i w jaki sposób zdobywamy wiedzę na temat minionych epok. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda przyrząd do wykrywania skarbów, co wzbudziło ich wielką ciekawość, szczególnie gdy mogły same sprawdzić jakie dźwięki taki wykrywacz wydaje, gdy trafi na metal.   Pan Emilian cierpliwie wyjaśniał jak wyglądało życie w