Przejdź do głównej zawartości

Głośne czytanie!

O pozytywnym wpływie głośnego czytania na rozwój dziecka nie trzeba już nikogo przekonywać. Przypomnieć jednak nie zaszkodzi, szczególnie rodzicom, którzy szukają alternatywy dla komputera, tabletu i telewizyjnej bajki. 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w bibliotece w Jerzmanowej zorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci z Przedszkola Kraina Marzeń. Grupa pod opieką Pani Teresy Skowronek-Jachym podążyła śladem skarpetek, które zamiast do pralki trafiają do tajemniczej dziury pod pralką. W czasie lekcji bibliotecznej wykorzystano fragment książki Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody 10 skarpetek". Ciekawe i zabawne przygody skarpet posłużyły nam jako motyw przewodni i zainspirowały do różnego rodzaju zabaw. : szukanie ukrytych skarpet, łącznie w pary,  zagadki skarpetki - myszki. Przedszkolaki popisały się zręcznością biorąc udział w zawodach pn. korona czytelnika (jak najdłuższe utrzymanie książki na głowie) i zdolnościami manualnymi wykonując zakładkę do książki. Gwoździem programu było jednak głośne czytanie. Naszym młodym czytelnikom przypadła do gustu historia o skarpetce, która uratowała mysie sieroty. Dzieci były zdumione że tak mała skarpetka wykazał się tak dużą odwagą.
Dziękujemy grupie "Słoneczka" za przypomnienie, że  głośne czytanie jest nie tylko niezwykle potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka ale i bardzo przyjemne. Zarówno dla słuchaczy i lektora.



















Popularne posty z tego bloga

Nowe godziny otwarcia bibliotek!

W roku 2018 biblioteki będą otwarte dla czytelników dłużej. Najważniejsza zmiana dotyczy Wtorku. W ten dzień  Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej pracuje od 9:00 do 17:00.  Zapraszamy do naszych placówek o nowych porach!  

Drzewo Marzeń

W bibliotece w Jaczowie odbyły się zajęcia pt. "Drzewo Marzeń". W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Jaczowie, pod wychowawstwem Pani Anny Kardasz. Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel, o chłopcu, który leżał na łące i marzył o słodyczach. Wiersz ten był wejściem w temat dotyczący marzeń. Dzieci po wysłuchaniu wiersza, rozmawiały na jego temat, opisywały o czym marzył Dyzio, a także opowiadały o swoich marzeniach. Następnie na powycinanych z papieru listkach wypisały swoje marzenia, które zostały przyczepione do naszego Drzewa Marzeń. Kolejną zabawą, był tzw. Kufer Marzeń. Chętnym dzieciom bibliotekarka przewiązywała chustką oczy, a ich zadaniem było wylosować jedną rzecz i po dotyku odgadnąć, co to jest. Gdy odgadły, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się do czego dany przedmiot może służyć. Zabawa ta cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, wszystkie były bardzo chętne i aktywne przy te