Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie autorskie - Joanna Fabicka



Czwartek był dla naszej biblioteki bardzo pracowitym dniem. W godzinach porannych odwiedzili nas uczniowie z pierwszej klasy szkoły podstawowej. Porozmawialiśmy o nowościach książkowych, o tym jak zostaje się czytelnikiem biblioteki oraz o spędzaniu wolnego czasu w bibliotece niekoniecznie związanym z czytaniem. 
Parę godzin później mieliśmy zaszczyt gościć Panią Joannę Fabicką, autorkę książek dla dorosłych i młodzieży, felietonistkę (z wykształcenia filmoznawca), autorkę bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego niekonwencjonalnej rodzinie. W spotkaniu z Panią Joanną uczestniczyła młodzież na co dzień uczęszczająca do szkoły podstawowej w Jerzmanowej. Głównym tematem spotkania była historia dziesięcioletniej Zosi i jej przyjaźni z tajemniczą dziewczynką zawarta w jednej z najnowszych książek autorki pt. "Rutka". Książka została wpisana na Międzynarodową Listę Białych Kruków White Raven! Jury wybrało ją spośród książek z 56 krajów napisanych w 38 językach. Tym bardziej cieszymy się, że młodzi czytelnicy mili okazję spotkać się osobiście z autorką. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu "Czas na czytanie czyli 70 niezwykłych spotkań z książką " dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespół bibliotekarzy dziękuję za miłe spotkanie i jednocześnie za pomoc w zorganizowaniu miejskiej bibliotece Publicznej w Głogowie. 





Popularne posty z tego bloga

Nowe godziny otwarcia bibliotek!

W roku 2018 biblioteki będą otwarte dla czytelników dłużej. Najważniejsza zmiana dotyczy Wtorku. W ten dzień  Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej pracuje od 9:00 do 17:00.  Zapraszamy do naszych placówek o nowych porach!  

W Świecie Słowian

W niesamowitej prezentacji ubioru, narzędzi, naczyń, biżuterii oraz broni właściwych dla plemienia Dziadoszan uczestniczyły dzieci z Gminnego Przedszkola Kraina Marzeń oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaczowie. Starsze grupy przedszkolaków były pod ogromnym wrażeniem prezentowanych skarbów - bo tak można nazwać broń i stroje, które pasjonaci historii z grup rekonstrukcyjnych wykonują własnoręcznie. Pan Emilian Świeboda wraz z bratem Przemysławem w sposób bardzo przystępny opowiedzieli dzieciom o zwyczajach i życiu codziennym Słowian sprzed niemal 1000 lat.  Prezentacja rozpoczęła się od wyjaśnienia dzieciom, jak wygląda praca archeologa i w jaki sposób zdobywamy wiedzę na temat minionych epok. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda przyrząd do wykrywania skarbów, co wzbudziło ich wielką ciekawość, szczególnie gdy mogły same sprawdzić jakie dźwięki taki wykrywacz wydaje, gdy trafi na metal.   Pan Emilian cierpliwie wyjaśniał jak wyglądało życie w