Przejdź do głównej zawartości

Skarby Jesieni w Bibliotece

Biblioteka w Jaczowie zaprosiła klasy pierwsze Szkoły Podstawowej na zajęcia pt. Skarby Jesieni.
Miały one na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni.
Biblioteka przybrała jesienny wystrój - drzewo z kolorowymi liśćmi , witraże jesienne , kosz pełen   darów lasu, sadu i ogrodu.
 
Pani Jesień rozpoczęła zajęcia przeczytaniem edukacyjnej książeczki z serii przygód Fenka pt. '' Skarby Jesieni",
z której dzieci dowiedziały się jakie skarby przynosi nam ta pora roku.
Podczas zajęć dzieci wypowiadały się na temat zachowania się zwierząt i ludzi podczas jesieni a także
odgadywały zagadki o tematyce jesiennej. Najwięcej radości przyniosło dzieciom wykonanie prac plastycznych
z kasztanów i żołędzi w połączeniu z plasteliną.
Zajęcia zakończone zostały wystawką wszystkich prac.
Dziękujemy paniom wychowawczyniom klas pierwszych za odwiedziny w bibliotece.

                                   

Popularne posty z tego bloga

Drzewo Marzeń

W bibliotece w Jaczowie odbyły się zajęcia pt. "Drzewo Marzeń". W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Jaczowie, pod wychowawstwem Pani Anny Kardasz.
Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel, o chłopcu, który leżał na łące i marzył o słodyczach. Wiersz ten był wejściem w temat dotyczący marzeń. Dzieci po wysłuchaniu wiersza, rozmawiały na jego temat, opisywały o czym marzył Dyzio, a także opowiadały o swoich marzeniach. Następnie na powycinanych z papieru listkach wypisały swoje marzenia, które zostały przyczepione do naszego Drzewa Marzeń.
Kolejną zabawą, był tzw. Kufer Marzeń. Chętnym dzieciom bibliotekarka przewiązywała chustką oczy, a ich zadaniem było wylosować jedną rzecz i po dotyku odgadnąć, co to jest. Gdy odgadły, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się do czego dany przedmiot może służyć. Zabawa ta cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, wszystkie były bardzo chętne i aktywne przy tej…

DKK dla młodzieży i Andrzejki

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży. Okazją do spotkania była nie tylko książka "Twój Simon"  autorstwa Becky Albertalli ale także Andrzejki. Wieczór upłyną zatem na wróżeniu z wosku, rzucaniu za siebie ostrużyny z jabłek,  niesamowitych opowieściach, interpretacji snów. Gwoździem programu było  samodzielnie ozdobienie bawełnianej torby, przeznaczonej oczywiście na książki, które członkowie dyskusyjnego klubu masowo wypożyczają z biblioteki. Dziękuje klubowiczom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.