Przejdź do głównej zawartości

Skarby Jesieni w Bibliotece

Biblioteka w Jaczowie zaprosiła klasy pierwsze Szkoły Podstawowej na zajęcia pt. Skarby Jesieni.
Miały one na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni.
Biblioteka przybrała jesienny wystrój - drzewo z kolorowymi liśćmi , witraże jesienne , kosz pełen   darów lasu, sadu i ogrodu.
 
Pani Jesień rozpoczęła zajęcia przeczytaniem edukacyjnej książeczki z serii przygód Fenka pt. '' Skarby Jesieni",
z której dzieci dowiedziały się jakie skarby przynosi nam ta pora roku.
Podczas zajęć dzieci wypowiadały się na temat zachowania się zwierząt i ludzi podczas jesieni a także
odgadywały zagadki o tematyce jesiennej. Najwięcej radości przyniosło dzieciom wykonanie prac plastycznych
z kasztanów i żołędzi w połączeniu z plasteliną.
Zajęcia zakończone zostały wystawką wszystkich prac.
Dziękujemy paniom wychowawczyniom klas pierwszych za odwiedziny w bibliotece.

                                   

Popularne posty z tego bloga

Czary Mary - niech się spełnią andrzejkowe czary!

W ostatnio dzień listopada biblioteka w Jaczowie zamieniła się w miejsce pełne magii i wróżb. Osoby, które tego dnia chciały poznać swoją przyszłość  mogły to zrobić korzystając z kilkunastu wróżb, min : Drzewko szczęścia, Serce, 3 Kości, Butelka, Kubeczki. Można się było również przekonać, jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości, oraz tradycyjnie jakie imię będzie nosić nasza sympatia. Pomimo, że wróżenie to raczej domena dziewcząt, bibliotekę odwiedziło kilku młodzieńców, którzy również bardzo chętnie przyłączyli się do andrzejkowej zabawy.                 Wieczór upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze, a wróżbom nie było końca.


Tydzień Bibliotek za nami

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni. Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania. Zarówno przedszkolaki jak i klasy III i II wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość". Stworzony przez bibliotekarki Robot Robert sprawdza się świetnie w roli "nauczyciela". Dzieci z zapałem wykonują wszystkie zadania dla których inspiracją jest książka Zofii Staneckiej pt. "Robot Robert". W bibliotece kodujemy offline wykorzystując matę, kubeczki, zabawę z kropkami (pomysłu Anny Świć…