Przejdź do głównej zawartości

Misie w Bibliotece


Światowy Dzień Pluszowego Misia - najlepszego przyjaciela dzieci i najpopularniejszej przytulanki na świecie. 
Z tej okazji biblioteka w Jaczowie gościła grupę 5 - 6 latków z miejscowego przedszkola. Podczas zajęć dzieci poznały historię pierwszego pluszowego misia, oraz wysłuchały bajek opowiadających o misiach, min. "Przygody Misia Bari". Dzieci opowiadały także o swoich misiach z którymi miło spędzają czas. 

W trakcie zajęć dzieci wzięły udział w pogadance o znanych misiach, wykonały również pracę plastyczną  - kolorową buźkę misia. 
Wiele radości sprawiły przedszkolakom zabawy z misiami, min. masaż misiów, przejście z misiami przez tunel, oraz skok przez książki. 

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały Medal Przyjaciela Pluszowego Misia, a także małe słodkie "co nieco".

Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia. 


Popularne posty z tego bloga

Drzewo Marzeń

W bibliotece w Jaczowie odbyły się zajęcia pt. "Drzewo Marzeń". W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Jaczowie, pod wychowawstwem Pani Anny Kardasz.
Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel, o chłopcu, który leżał na łące i marzył o słodyczach. Wiersz ten był wejściem w temat dotyczący marzeń. Dzieci po wysłuchaniu wiersza, rozmawiały na jego temat, opisywały o czym marzył Dyzio, a także opowiadały o swoich marzeniach. Następnie na powycinanych z papieru listkach wypisały swoje marzenia, które zostały przyczepione do naszego Drzewa Marzeń.
Kolejną zabawą, był tzw. Kufer Marzeń. Chętnym dzieciom bibliotekarka przewiązywała chustką oczy, a ich zadaniem było wylosować jedną rzecz i po dotyku odgadnąć, co to jest. Gdy odgadły, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się do czego dany przedmiot może służyć. Zabawa ta cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, wszystkie były bardzo chętne i aktywne przy tej…

DKK dla młodzieży i Andrzejki

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży. Okazją do spotkania była nie tylko książka "Twój Simon"  autorstwa Becky Albertalli ale także Andrzejki. Wieczór upłyną zatem na wróżeniu z wosku, rzucaniu za siebie ostrużyny z jabłek,  niesamowitych opowieściach, interpretacji snów. Gwoździem programu było  samodzielnie ozdobienie bawełnianej torby, przeznaczonej oczywiście na książki, które członkowie dyskusyjnego klubu masowo wypożyczają z biblioteki. Dziękuje klubowiczom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.