Przejdź do głównej zawartości

Misie w Bibliotece


Światowy Dzień Pluszowego Misia - najlepszego przyjaciela dzieci i najpopularniejszej przytulanki na świecie. 
Z tej okazji biblioteka w Jaczowie gościła grupę 5 - 6 latków z miejscowego przedszkola. Podczas zajęć dzieci poznały historię pierwszego pluszowego misia, oraz wysłuchały bajek opowiadających o misiach, min. "Przygody Misia Bari". Dzieci opowiadały także o swoich misiach z którymi miło spędzają czas. 

W trakcie zajęć dzieci wzięły udział w pogadance o znanych misiach, wykonały również pracę plastyczną  - kolorową buźkę misia. 
Wiele radości sprawiły przedszkolakom zabawy z misiami, min. masaż misiów, przejście z misiami przez tunel, oraz skok przez książki. 

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały Medal Przyjaciela Pluszowego Misia, a także małe słodkie "co nieco".

Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia. 


Popularne posty z tego bloga

Czary Mary - niech się spełnią andrzejkowe czary!

W ostatnio dzień listopada biblioteka w Jaczowie zamieniła się w miejsce pełne magii i wróżb. Osoby, które tego dnia chciały poznać swoją przyszłość  mogły to zrobić korzystając z kilkunastu wróżb, min : Drzewko szczęścia, Serce, 3 Kości, Butelka, Kubeczki. Można się było również przekonać, jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości, oraz tradycyjnie jakie imię będzie nosić nasza sympatia. Pomimo, że wróżenie to raczej domena dziewcząt, bibliotekę odwiedziło kilku młodzieńców, którzy również bardzo chętnie przyłączyli się do andrzejkowej zabawy.                 Wieczór upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze, a wróżbom nie było końca.


Tydzień Bibliotek za nami

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni. Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania. Zarówno przedszkolaki jak i klasy III i II wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość". Stworzony przez bibliotekarki Robot Robert sprawdza się świetnie w roli "nauczyciela". Dzieci z zapałem wykonują wszystkie zadania dla których inspiracją jest książka Zofii Staneckiej pt. "Robot Robert". W bibliotece kodujemy offline wykorzystując matę, kubeczki, zabawę z kropkami (pomysłu Anny Świć…