Przejdź do głównej zawartości

Zapraszamy na wymianę książek

Czytelników którzy chcą odświeżyć swoje domowe biblioteki zapraszamy na wymianę książek. 30 sierpnia (środa) zapraszamy do Biblioteki w Jerzmanowej i Filii w Jaczowie  wraz z książkami, którymi chcecie się podzielić z innymi czytelnikami. Zasady są bardzo proste. Na wymianę można przynieść dowolną ilość książek. Wystarczy przynieś jedną książkę by wziąć udział w naszej akcji. Wymianie nie podlegają podręczniki, dodatki do gazet oraz książki obcojęzyczne. Stawiamy na beletrystykę. Mile widziane także książki dla dzieci.  Książki będziemy wymieniać od 9:00 do 17:00. Zapraszamy o dowolnej porze. Jeżeli chcielibyście podarować komuś książki, które już przeczytaliście i jednocześnie nabyć nową ciekawą pozycję to serdecznie zapraszamy.
Popularne posty z tego bloga

Nowości w Jaczowie!

Wakacje trwają w najlepsze, również w naszej bibliotece. Dla wszystkich miłośników lubiących wakacjować przy dobrej książce mamy wiele ciekawych propozycji, wystarczy rzucić okiem na poniższe zdjęcia. Każdy znajdzie coś dla siebie, a gwarantuję,że jest w czym wybierać.
Zapraszamy serdecznie do nas po świeżutkie książki!
Tydzień Bibliotek za nami

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni. Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania. Zarówno przedszkolaki jak i klasy III i II wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość". Stworzony przez bibliotekarki Robot Robert sprawdza się świetnie w roli "nauczyciela". Dzieci z zapałem wykonują wszystkie zadania dla których inspiracją jest książka Zofii Staneckiej pt. "Robot Robert". W bibliotece kodujemy offline wykorzystując matę, kubeczki, zabawę z kropkami (pomysłu Anny Świć…