Przejdź do głównej zawartości

Zyskaj dostęp do ponad 2000 e-booków. Wypożyczaj i czytaj za darmo!


Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej i Filia biblioteki w Jaczowie przystąpiły do projektu „Legimi na Dolnym Śląsku” 2018.

Co to oznacza dla czytelników?

Czytelnik na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu zyska dostęp do abonamentu a tym samym, do wielu nowości, bestsellerów i klasyki literatury oferowanej przez portal Legimi. Wszystkie książki dostępne w abonamencie można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku ebooków.

Co należy zrobić?


Wykonać trzy proste kroki:

· Odwiedzić nasze biblioteki w celu otrzymania indywidualnego kodu.

· Założyć bezpłatne konto na stronie: https://www.legimi.pl/dbpw/zaloguj/

· Pobrać bezpłatną aplikacje Legimi na wybrane urządzenia (komputer, tablet, smartfon, czytnik).

Wówczas przeszukując katalog książątek oferowanych przez Legimi, wybierasz interesujące Cię tytuły i dodajesz na swoją „półkę”. Możesz czytać bez limitu i do końca 2018 roku.

Warto dodać, że dzięki bezpłatnym kodom jakie można otrzymać w bibliotece oszczędzamy sporą sumę.Zakup pakietu komercyjnego, który odpowiada pakietowi DBPW to koszt od 24,99 do 39,99 miesięcznie. 

Zapraszamy serdecznie do siedziby biblioteki po kody!

Popularne posty z tego bloga

Drzewo Marzeń

W bibliotece w Jaczowie odbyły się zajęcia pt. "Drzewo Marzeń". W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Jaczowie, pod wychowawstwem Pani Anny Kardasz. Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel, o chłopcu, który leżał na łące i marzył o słodyczach. Wiersz ten był wejściem w temat dotyczący marzeń. Dzieci po wysłuchaniu wiersza, rozmawiały na jego temat, opisywały o czym marzył Dyzio, a także opowiadały o swoich marzeniach. Następnie na powycinanych z papieru listkach wypisały swoje marzenia, które zostały przyczepione do naszego Drzewa Marzeń. Kolejną zabawą, był tzw. Kufer Marzeń. Chętnym dzieciom bibliotekarka przewiązywała chustką oczy, a ich zadaniem było wylosować jedną rzecz i po dotyku odgadnąć, co to jest. Gdy odgadły, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się do czego dany przedmiot może służyć. Zabawa ta cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, wszystkie były bardzo chętne i aktywne przy te

Zaprogramuj przyszłość

W okresie przedświątecznym mieliśmy okazję gościć uczniów z klas I szkoły podstawowej. Dzieci wzięły udział w zajęciach po hasłem: Wielkanocne kodowanie. Okazuje się, że wielkanocne tradycje, zwyczaje można doskonale zaadaptować na potrzeby nauki kodowania. Najciekawszym punktem zajęć była nieco zmieniona wersja zabawy w poszukiwanie wielkanocnych jaj. W zakamarkach biblioteki ukryliśmy wielkanocne pisanki. Grupa uczniów musiała wytypować z pośród siebie robota, który te jajka odszuka i zbierze dla swojej drużyny.  W poszukiwaniach wykorzystano skrypt, według którego grupa wydawała swojemu robotowi polecenia. Odkodowywanie napisu i wielkanocnych nie sprawiło dzieciom żadnych trudności. W przeciwieństwie do wielkanocnego sudoku. Wyzwanie stanowiły kraty z 6 symbolami wielkanocnymi. Satysfakcja był tym większa, że ostatecznie udało się ułożyć sudoku. W zabawę z "wielkanocnym" sudoku włączyli się także inni czytelnicy biblioteki, którzy odwiedzili nas w przedświątecznym okresi