Przejdź do głównej zawartości

DOTACJA NA KSIĄŻKI

Biblioteka w Jerzmanowej dostała w tym roku dotację na zakup nowych książek w ramach Programu Wieloletniego  "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Kwota przekazana do naszego budżetu to 3900 zł, za tę kwotę zakupiliśmy 188 pozycji książkowych.
Biblioteka w Jerzmanowej zakupiła książki dla najmłodszych,  młodzieży oraz dla dorosłych. Wśród książek poczytne kryminały, kontynuacje serii takich jak np. najnowsza część serii Remigiusza Mroza,Katarzyny Bondy czy Stacji Jagodno Karoliny Wilczyńskiej. Do tego książki obyczajowe, o miłości, biografie, historyczne oraz literaturę faktu. Wszystko to, czego poszukują nasi czytelnicy. Poniżej na zdjęciach fragment zakupów, który jeszcze pozostał w naszej bibliotece, ponieważ reszta nowości rozeszła się jak świeże bułeczki.

Dziękujemy Bibliotece Narodowej kolejny raz za wsparcie!Popularne posty z tego bloga

Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Biblioteka w Jaczowie przygotowała kilka propozycji z literatury dziecięcej, zachęcając tym samym do wspólnego czytania i spędzania tych wyjątkowych dni w miłej atmosferze. Bo przecież nie ma nic piękniejszego jak wspomnienia z dzieciństwa, kiedy wtuleni w opiekuńcze i bezpieczne ramiona dziadków słuchamy opowieści przez Nich czytanych.
Zapraszamy do biblioteki, gdzie każda babcia i każdy dziadek znajdą dla siebie interesującą książkę.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 200 lat w zdrowiu i szczęściu!!!

Czary Mary - niech się spełnią andrzejkowe czary!

W ostatnio dzień listopada biblioteka w Jaczowie zamieniła się w miejsce pełne magii i wróżb. Osoby, które tego dnia chciały poznać swoją przyszłość  mogły to zrobić korzystając z kilkunastu wróżb, min : Drzewko szczęścia, Serce, 3 Kości, Butelka, Kubeczki. Można się było również przekonać, jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości, oraz tradycyjnie jakie imię będzie nosić nasza sympatia. Pomimo, że wróżenie to raczej domena dziewcząt, bibliotekę odwiedziło kilku młodzieńców, którzy również bardzo chętnie przyłączyli się do andrzejkowej zabawy.                 Wieczór upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze, a wróżbom nie było końca.