Przejdź do głównej zawartości

DOTACJA NA KSIĄŻKI

Biblioteka w Jerzmanowej dostała w tym roku dotację na zakup nowych książek w ramach Programu Wieloletniego  "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Kwota przekazana do naszego budżetu to 3900 zł, za tę kwotę zakupiliśmy 188 pozycji książkowych.
Biblioteka w Jerzmanowej zakupiła książki dla najmłodszych,  młodzieży oraz dla dorosłych. Wśród książek poczytne kryminały, kontynuacje serii takich jak np. najnowsza część serii Remigiusza Mroza,Katarzyny Bondy czy Stacji Jagodno Karoliny Wilczyńskiej. Do tego książki obyczajowe, o miłości, biografie, historyczne oraz literaturę faktu. Wszystko to, czego poszukują nasi czytelnicy. Poniżej na zdjęciach fragment zakupów, który jeszcze pozostał w naszej bibliotece, ponieważ reszta nowości rozeszła się jak świeże bułeczki.

Dziękujemy Bibliotece Narodowej kolejny raz za wsparcie!Popularne posty z tego bloga

SPOTKANIE AUTORSKIE - KATARZYNA BONDA

W miniony poniedziałek Naszym gościem była pisarka Katarzyna Bonda. Autorka bestsellerowych kryminałów spotkała się z czytelnikami w świetlicy wiejskiej w Smardzowie.

Pani Katarzyna przez blisko dwie godziny cierpliwie udzielała odpowiedzi na pytania prowadzącego spotkanie Pana Michała Wnuka oraz na lawinę pytań płynących od czytelników.  Pani Katarzyna kilkakrotnie podkreślała, że spotkania z czytelnikami traktuje jako nagrodę, za ciężką i czasochłonną pracę nad pisaniem książki. Możliwość bezpośredniej rozmowy z fanami jej kryminałów ładuje „baterie” i motywuje do dalszej pracy. Autorka w zajmujący sposób opowiadała  o procesie twórczym, o swoich inspiracjach, autorytetach, o mozolnym researchu, i o życiowych zakrętach, które doprowadziły ją do zastania „królową  polskiego kryminału”. Potwierdziła doniesienia o tym, że rzeczywiście najbardziej zajmujący etap tworzenia książki to głównie wymyślanie fabuły i konstruowanie planu a sam proces zapisu to już etap końcowy i …

KSIĄŻKA NA START!

Zapraszamy Państwa do Biblioteki w Jerzmanowej oraz Filii w Jaczowie do udziału w kampanii "Mała książka - Wielki człowiek".
Akcja dedykowana jest dla rodziców oraz ich 3-letnich pociech. Zapraszamy serdecznie do nas i do kształtowania czytelniczych nawyków swoich maluchów oraz inwestowania w ich rozwój poprzez wprowadzanie ich w świat wyobraźni!

Poniżej wszystko jest wytłumaczone krok po kroku.
Zapraszamy również do odwiedzenia strony promującej całą akcję:  http://wielki-czlowiek.pl/