Przejdź do głównej zawartości

DOTACJA NA KSIĄŻKI

Biblioteka w Jerzmanowej dostała w tym roku dotację na zakup nowych książek w ramach Programu Wieloletniego  "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Kwota przekazana do naszego budżetu to 3900 zł, za tę kwotę zakupiliśmy 188 pozycji książkowych.
Biblioteka w Jerzmanowej zakupiła książki dla najmłodszych,  młodzieży oraz dla dorosłych. Wśród książek poczytne kryminały, kontynuacje serii takich jak np. najnowsza część serii Remigiusza Mroza,Katarzyny Bondy czy Stacji Jagodno Karoliny Wilczyńskiej. Do tego książki obyczajowe, o miłości, biografie, historyczne oraz literaturę faktu. Wszystko to, czego poszukują nasi czytelnicy. Poniżej na zdjęciach fragment zakupów, który jeszcze pozostał w naszej bibliotece, ponieważ reszta nowości rozeszła się jak świeże bułeczki.

Dziękujemy Bibliotece Narodowej kolejny raz za wsparcie!Popularne posty z tego bloga

Drzewo Marzeń

W bibliotece w Jaczowie odbyły się zajęcia pt. "Drzewo Marzeń". W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Jaczowie, pod wychowawstwem Pani Anny Kardasz.
Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel, o chłopcu, który leżał na łące i marzył o słodyczach. Wiersz ten był wejściem w temat dotyczący marzeń. Dzieci po wysłuchaniu wiersza, rozmawiały na jego temat, opisywały o czym marzył Dyzio, a także opowiadały o swoich marzeniach. Następnie na powycinanych z papieru listkach wypisały swoje marzenia, które zostały przyczepione do naszego Drzewa Marzeń.
Kolejną zabawą, był tzw. Kufer Marzeń. Chętnym dzieciom bibliotekarka przewiązywała chustką oczy, a ich zadaniem było wylosować jedną rzecz i po dotyku odgadnąć, co to jest. Gdy odgadły, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się do czego dany przedmiot może służyć. Zabawa ta cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, wszystkie były bardzo chętne i aktywne przy tej…

DKK dla młodzieży i Andrzejki

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży. Okazją do spotkania była nie tylko książka "Twój Simon"  autorstwa Becky Albertalli ale także Andrzejki. Wieczór upłyną zatem na wróżeniu z wosku, rzucaniu za siebie ostrużyny z jabłek,  niesamowitych opowieściach, interpretacji snów. Gwoździem programu było  samodzielnie ozdobienie bawełnianej torby, przeznaczonej oczywiście na książki, które członkowie dyskusyjnego klubu masowo wypożyczają z biblioteki. Dziękuje klubowiczom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.