Przejdź do głównej zawartości

SPOTKANIE AUTORSKIE - KATARZYNA BONDA

W miniony poniedziałek Naszym gościem była pisarka Katarzyna Bonda. Autorka bestsellerowych kryminałów spotkała się z czytelnikami w świetlicy wiejskiej w Smardzowie.

Pani Katarzyna przez blisko dwie godziny cierpliwie udzielała odpowiedzi na pytania prowadzącego spotkanie Pana Michała Wnuka oraz na lawinę pytań płynących od czytelników.  Pani Katarzyna kilkakrotnie podkreślała, że spotkania z czytelnikami traktuje jako nagrodę, za ciężką i czasochłonną pracę nad pisaniem książki. Możliwość bezpośredniej rozmowy z fanami jej kryminałów ładuje „baterie” i motywuje do dalszej pracy. Autorka w zajmujący sposób opowiadała  o procesie twórczym, o swoich inspiracjach, autorytetach, o mozolnym researchu, i o życiowych zakrętach, które doprowadziły ją do zastania „królową  polskiego kryminału”. Potwierdziła doniesienia o tym, że rzeczywiście najbardziej zajmujący etap tworzenia książki to głównie wymyślanie fabuły i konstruowanie planu a sam proces zapisu to już etap końcowy i trwa stosunkowo krótko. Pani Katarzyna podkreśliła, że jest wtedy niedostępna i odcina się od świata zewnętrznego. Przechadza się w dresie i ogranicza do minimum konieczność wyjścia z domu. Doskonale panuje nad tekstem i tworząc książkę dokładnie wie ile będzie zawierać scen i w jakim czasie jest wstanie je napisać, dopracować. Zdradziła nam, że jej współpraca z wydawnictwem układa się bardzo dobrze szczególnie, że oddaje swoje prace przed terminem. Wszystkich zaskoczyła odpowiedz Pani Katarzyny na pytanie o spędzanie czasu wolnego, tego poza pracą twórczą. Pani Kasia bez ogródek przyznała, że wbrew pozorom jest leniem i w czasie wolnym oddaje się czytaniu, oglądaniu seriali i wypoczywaniu na leżaku. Katarzyna Bonda podczas spotkania zaprezentowała się (zresztą jak zawsze) w przepięknej kreacji. Na wyraźną prośbę Pań uczestniczących w spotkani zdradziła, że sukienki powstają u krawcowej według jej autorskich projektów.

Aktualną trasę spotkań autorskich Pani Katarzyny promuje hasło „Wszystko ma swój koniec” nawiązujące do książki „Czerwony pająk” – ostatniej z serii z Saszą Załuską w roli głównej. Autorka potwierdziła, że przygoda z Saszą się skończyła ale na pewno nas zaskoczy kolejnym tytułem.


Dobry humor nie opuszczał autorki nawet na chwilę i udzielił się wszystkim zgormadzonym.  Pani Katarzyna udowodniła, że jest najlepszym adwokatem swoich powieści ponieważ po spotkaniu większość czytelników zakupiła dostępne książki i cierpliwie czekała w długiej kolejce po autograf.
























Popularne posty z tego bloga

Zyskaj dostęp do ponad 2000 e-booków. Wypożyczaj i czytaj za darmo!

Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej i Filia biblioteki w Jaczowie przystąpiły do projektu „Legimi na Dolnym Śląsku” 2018. Co to oznacza dla czytelników? Czytelnik na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu zyska dostęp do abonamentu a tym samym, do wielu nowości, bestsellerów i klasyki literatury oferowanej przez portal Legimi. Wszystkie książki dostępne w abonamencie można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku ebooków. Co należy zrobić? Wykonać trzy proste kroki: · Odwiedzić nasze biblioteki w celu otrzymania indywidualnego kodu. · Założyć bezpłatne konto na stronie: https://www.legimi.pl/dbpw/zaloguj / · Pobrać bezpłatną aplikacje Legimi na wybrane urządzenia (komputer, tablet, smartfon, czytnik). Wówczas przeszukując katalog książątek oferowanych przez Legimi, wybierasz interesujące Cię tytuły i dodajesz na swoją „półkę”. Możesz czytać bez limitu i do końca 2018 roku. Warto dodać, że dzięki bezpłatnym kodom jakie można otrzy

W Świecie Słowian

W niesamowitej prezentacji ubioru, narzędzi, naczyń, biżuterii oraz broni właściwych dla plemienia Dziadoszan uczestniczyły dzieci z Gminnego Przedszkola Kraina Marzeń oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaczowie. Starsze grupy przedszkolaków były pod ogromnym wrażeniem prezentowanych skarbów - bo tak można nazwać broń i stroje, które pasjonaci historii z grup rekonstrukcyjnych wykonują własnoręcznie. Pan Emilian Świeboda wraz z bratem Przemysławem w sposób bardzo przystępny opowiedzieli dzieciom o zwyczajach i życiu codziennym Słowian sprzed niemal 1000 lat.  Prezentacja rozpoczęła się od wyjaśnienia dzieciom, jak wygląda praca archeologa i w jaki sposób zdobywamy wiedzę na temat minionych epok. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda przyrząd do wykrywania skarbów, co wzbudziło ich wielką ciekawość, szczególnie gdy mogły same sprawdzić jakie dźwięki taki wykrywacz wydaje, gdy trafi na metal.   Pan Emilian cierpliwie wyjaśniał jak wyglądało życie w