Przejdź do głównej zawartości

Teatrzyk edukacyjny - Koziołek Pacanołek

W środę Gminne Przedszkole "Kraina marzeń" odwiedził Koziołek Matołek. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Koziołek Pacanołek" w wykonaniu krakowskiego teatru Duet. Interaktywny spektakl to luźna interpretacja bajki "120 przygód Koziołka Matołka". Przedstawienie ma charakter edukacyjny. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem, co robić aby do pożaru nie doszło, jak pomagać innym i co to znaczy być dobrym przyjacielem. Aktorzy zaangażowali dzieci w przebieg spektaklu. Dzieci odgrywały swoje role na scenie, odpowiadały na liczne pytania Koziołka a na koniec były wspólne tańce. Gromkie oklaski świadczyły o tym, że przedstawienie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem. Wizyty grup teatralnych w przedszkolu mają na celu promocje czytelnictwa i zachęcenie dzieci do sięgnięcia po tytuły książek, które interpretowane są w formie spektakli.


Popularne posty z tego bloga

Czary Mary - niech się spełnią andrzejkowe czary!

W ostatnio dzień listopada biblioteka w Jaczowie zamieniła się w miejsce pełne magii i wróżb. Osoby, które tego dnia chciały poznać swoją przyszłość  mogły to zrobić korzystając z kilkunastu wróżb, min : Drzewko szczęścia, Serce, 3 Kości, Butelka, Kubeczki. Można się było również przekonać, jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości, oraz tradycyjnie jakie imię będzie nosić nasza sympatia. Pomimo, że wróżenie to raczej domena dziewcząt, bibliotekę odwiedziło kilku młodzieńców, którzy również bardzo chętnie przyłączyli się do andrzejkowej zabawy.                 Wieczór upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze, a wróżbom nie było końca.


Tydzień Bibliotek za nami

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni. Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania. Zarówno przedszkolaki jak i klasy III i II wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość". Stworzony przez bibliotekarki Robot Robert sprawdza się świetnie w roli "nauczyciela". Dzieci z zapałem wykonują wszystkie zadania dla których inspiracją jest książka Zofii Staneckiej pt. "Robot Robert". W bibliotece kodujemy offline wykorzystując matę, kubeczki, zabawę z kropkami (pomysłu Anny Świć…