Przejdź do głównej zawartości

Teatrzyk edukacyjny - Koziołek Pacanołek

W środę Gminne Przedszkole "Kraina marzeń" odwiedził Koziołek Matołek. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Koziołek Pacanołek" w wykonaniu krakowskiego teatru Duet. Interaktywny spektakl to luźna interpretacja bajki "120 przygód Koziołka Matołka". Przedstawienie ma charakter edukacyjny. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem, co robić aby do pożaru nie doszło, jak pomagać innym i co to znaczy być dobrym przyjacielem. Aktorzy zaangażowali dzieci w przebieg spektaklu. Dzieci odgrywały swoje role na scenie, odpowiadały na liczne pytania Koziołka a na koniec były wspólne tańce. Gromkie oklaski świadczyły o tym, że przedstawienie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem. Wizyty grup teatralnych w przedszkolu mają na celu promocje czytelnictwa i zachęcenie dzieci do sięgnięcia po tytuły książek, które interpretowane są w formie spektakli.


Popularne posty z tego bloga

Drzewo Marzeń

W bibliotece w Jaczowie odbyły się zajęcia pt. "Drzewo Marzeń". W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Jaczowie, pod wychowawstwem Pani Anny Kardasz.
Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel, o chłopcu, który leżał na łące i marzył o słodyczach. Wiersz ten był wejściem w temat dotyczący marzeń. Dzieci po wysłuchaniu wiersza, rozmawiały na jego temat, opisywały o czym marzył Dyzio, a także opowiadały o swoich marzeniach. Następnie na powycinanych z papieru listkach wypisały swoje marzenia, które zostały przyczepione do naszego Drzewa Marzeń.
Kolejną zabawą, był tzw. Kufer Marzeń. Chętnym dzieciom bibliotekarka przewiązywała chustką oczy, a ich zadaniem było wylosować jedną rzecz i po dotyku odgadnąć, co to jest. Gdy odgadły, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się do czego dany przedmiot może służyć. Zabawa ta cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, wszystkie były bardzo chętne i aktywne przy tej…

DKK dla młodzieży i Andrzejki

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży. Okazją do spotkania była nie tylko książka "Twój Simon"  autorstwa Becky Albertalli ale także Andrzejki. Wieczór upłyną zatem na wróżeniu z wosku, rzucaniu za siebie ostrużyny z jabłek,  niesamowitych opowieściach, interpretacji snów. Gwoździem programu było  samodzielnie ozdobienie bawełnianej torby, przeznaczonej oczywiście na książki, które członkowie dyskusyjnego klubu masowo wypożyczają z biblioteki. Dziękuje klubowiczom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.