Przejdź do głównej zawartości

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.


25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to świetna okazja do zaproszenia najmłodszych czytelników na lekcje biblioteczne i zapoznania ich z pluszowymi bohaterami licznych książek dla dzieci. Z naszego zaproszenia skorzystała grupa 6 –latków z gminnego przedszkola w Jerzmanowej i pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej  w Jerzmanowej. Głównym bohaterem zajęć  był oczywiście miś. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną przerywaną różnymi zabawami. Było więc: układanie puzzli, szukanie ukrytych misiów, próbowanie misiowych smakołyków. Dzieci świetnie odpowiadały na pytania bibliotekarki i popisały się wiedzą na temat najpopularniejszych książkowych misiów: Paddingtona, Kubusia Puchata, Baloo i Misia Uszatka. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały bajki o przygodach polarnego niedźwiedzia, a nawet same ułożyły komiks do tej historii. Przez cały czas zajęć dzieci tuliły misie, które również zostały zaproszone do biblioteki. 


Popularne posty z tego bloga

Drzewo Marzeń

W bibliotece w Jaczowie odbyły się zajęcia pt. "Drzewo Marzeń". W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Jaczowie, pod wychowawstwem Pani Anny Kardasz.
Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel, o chłopcu, który leżał na łące i marzył o słodyczach. Wiersz ten był wejściem w temat dotyczący marzeń. Dzieci po wysłuchaniu wiersza, rozmawiały na jego temat, opisywały o czym marzył Dyzio, a także opowiadały o swoich marzeniach. Następnie na powycinanych z papieru listkach wypisały swoje marzenia, które zostały przyczepione do naszego Drzewa Marzeń.
Kolejną zabawą, był tzw. Kufer Marzeń. Chętnym dzieciom bibliotekarka przewiązywała chustką oczy, a ich zadaniem było wylosować jedną rzecz i po dotyku odgadnąć, co to jest. Gdy odgadły, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się do czego dany przedmiot może służyć. Zabawa ta cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, wszystkie były bardzo chętne i aktywne przy tej…

DKK dla młodzieży i Andrzejki

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży. Okazją do spotkania była nie tylko książka "Twój Simon"  autorstwa Becky Albertalli ale także Andrzejki. Wieczór upłyną zatem na wróżeniu z wosku, rzucaniu za siebie ostrużyny z jabłek,  niesamowitych opowieściach, interpretacji snów. Gwoździem programu było  samodzielnie ozdobienie bawełnianej torby, przeznaczonej oczywiście na książki, które członkowie dyskusyjnego klubu masowo wypożyczają z biblioteki. Dziękuje klubowiczom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.