Przejdź do głównej zawartości

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.


25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to świetna okazja do zaproszenia najmłodszych czytelników na lekcje biblioteczne i zapoznania ich z pluszowymi bohaterami licznych książek dla dzieci. Z naszego zaproszenia skorzystała grupa 6 –latków z gminnego przedszkola w Jerzmanowej i pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej  w Jerzmanowej. Głównym bohaterem zajęć  był oczywiście miś. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną przerywaną różnymi zabawami. Było więc: układanie puzzli, szukanie ukrytych misiów, próbowanie misiowych smakołyków. Dzieci świetnie odpowiadały na pytania bibliotekarki i popisały się wiedzą na temat najpopularniejszych książkowych misiów: Paddingtona, Kubusia Puchata, Baloo i Misia Uszatka. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały bajki o przygodach polarnego niedźwiedzia, a nawet same ułożyły komiks do tej historii. Przez cały czas zajęć dzieci tuliły misie, które również zostały zaproszone do biblioteki. 


Popularne posty z tego bloga

Czary Mary - niech się spełnią andrzejkowe czary!

W ostatnio dzień listopada biblioteka w Jaczowie zamieniła się w miejsce pełne magii i wróżb. Osoby, które tego dnia chciały poznać swoją przyszłość  mogły to zrobić korzystając z kilkunastu wróżb, min : Drzewko szczęścia, Serce, 3 Kości, Butelka, Kubeczki. Można się było również przekonać, jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości, oraz tradycyjnie jakie imię będzie nosić nasza sympatia. Pomimo, że wróżenie to raczej domena dziewcząt, bibliotekę odwiedziło kilku młodzieńców, którzy również bardzo chętnie przyłączyli się do andrzejkowej zabawy.                 Wieczór upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze, a wróżbom nie było końca.


Tydzień Bibliotek za nami

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni. Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania. Zarówno przedszkolaki jak i klasy III i II wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość". Stworzony przez bibliotekarki Robot Robert sprawdza się świetnie w roli "nauczyciela". Dzieci z zapałem wykonują wszystkie zadania dla których inspiracją jest książka Zofii Staneckiej pt. "Robot Robert". W bibliotece kodujemy offline wykorzystując matę, kubeczki, zabawę z kropkami (pomysłu Anny Świć…